Національний банк України у партнерстві із компанією SWIFT відповідно до Стратегії розвитку платіжної інфраструктури України та Стратегії ЄЦБ в рамках інтеграції України в ЄС, здійснив впровадження міжнародного стандарту обміну повідомленнями ISO 20022 в платіжній інфраструктурі України з метою підвищення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграції зі світовими ринками.
Банк, разом з усією банківською системою України з 01 квітня впровадив новий міжнародний платіжний стандарт ISO 20022 та СЕП-4.0.
- ISO 20022, новий платіжний стандарт, має на меті підвищити якість і ефективність обміну електронними повідомленнями між організаціями фінансової галузі. ISO 20022 впроваджується для платежів IBAN–IBAN та не розповсюджується на операції з цінними паперами, банківськими картками, торговими та конверсійними операціями.
- СЕП-4.0, нове покоління СЕП, яка є стандартом ЄС, тепер в Україні, є формалізованою моделлю для здійснення фінансових послуг. Покликана підвищити якість і ефективність обміну фінансовими повідомленнями за рахунок їх структурованості.
Перехід на новий стандарт підіймає планку в обслуговуванні клієнтів та наданні послуг у форматі 24х7. Тобто в будь-який час дня і ночі клієнти Банку будуть мати змогу працювати як в середині країни так і з закордонними партнерами.
Перехід на новий стандарт це лише початок цього довгого шляху та кропіткої праці, адже у 2024 – 2025 рр Національний Банк України планує розширення функціоналу і гармонізацію з правилами ЄС, що зробить можливим:
- Реалізацію сервісу миттєвих платежів для розрахунків клієнтів в Україні та можливість здійснення транскордонних переказів з країнами ЄС на базі SEPA Instant Credit Transfer (підключення до TIPS);
- Мультивалютність (UAH, EUR);
- Tрекінг-сервіс для платежів;
- Реалізацію допоміжного сервісу (аналог SEPA Proxy Lookup) для ініціювання клієнтських платежів за номером телефону, email (аліассервіс)
- Реалізацію сервісу оцінки ризику платіжної операції (на базі штучного інтелекту)